GargasSportGrass.pl
Gargas Contact

Aktualności

Bądź na bieżąco
z ostatnimi wydarzeniami

Inspiracje z ogrodów japońskich
18-05-2017
Polecamy zaczernąć inspiracji z japońskich ogrodów. Klon Japoński, Azalia Japońska czy drzewka Bonsai to niepowtarzalne rośliny, które będą wyjątkową ozdobą naszego ogrodu. 1. Klon Japoński preferuje stanowisko słoneczne lub częściowo zacienione. Gleba wilgotna przepuszczalna. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu i ściółkowaniu. 2. Azalia Japońska preferuje stanowisko częściowo zacienione, glebę umiarkowanie wilgotną o kwaśnym odczynie. 3. Bonsai woli stanowisko częściowo zacienione, glebę lekko wilgotną. Należy pamiętać, że Bonsai wymaga systematycznego nawożenia od kwietnia do sierpnia.
Czytaj więcej
Passiflora
12-05-2017
Passiflora (męczennica) to pnącze, które potrafi mocno się krzewić, a jej największą ozdobą są charakterystyczne kwiaty. Lubi glebę żyzną, torfową najlepiej z domieszką ziemi liściowej oraz piasku. Odpowiednim stanowiskiem będzie miejsce jasne oraz słoneczne. Należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu, dlatego w miesiącach wiosenno-letnich utrzymujemy wilgotną glebę, a jesienią i zimą dostarczamy tylko tyle wody, aby ziemia nie wysuszyła się. Ważne, aby pojemnik, w którym rośnie męczennica był zawsze ustawiony w miejscach, gdzie będzie miała po czym się wspinać.
Czytaj więcej
Magnolie
05-05-2017
Magnolie wiosenną będą ozdobą każdego ogrodu ! To dekoracyjne drzewa z dużymi, pięknymi kwiatami, które potrzebują stanowisk słonecznych, ciepłych. Należy chronić je przed wiatrem oraz mrozami, dlatego zimą warto okryć Magnolię np. słomianymi matami. Lubią glebę żyzną, wilgotną o lekko kwaśnym odczynie. Wymagają systematycznego nawożenia.
Czytaj więcej
Sundaville
01-05-2017
Sundavilla to roślina, która doskonale nadaje się na balkony i tarasy. Kwitnie od maja do października, wymaga stanowisk słonecznych, ciepłych oraz zacisznych, ponieważ nie ma odporności na ujemne temperatury. Wymaga zimowania w zabezpieczonych przed mrozem pomieszczeni ach. Do prawidłowego rozwoju pnącza wymagane jest żyzne, świeże i próchnicze podłoże np. z dodatkiem torfu. 
Czytaj więcej