GargasSportGrass.pl

Chryzantemy

Byliny

Chryzantemy Kraków Wieliczka

– barwne i dekoracyjne kwiaty

Chryzantemy to okazałe rośliny ozdobne, ukazujące swoje piękno jesienią. Intensywna barwa różnokolorowych kwiatów urozmaici każdy ogród, wprowadzając do niego świeżość.

Ze względu na dużą różnorodność gatunków, chryzantemy spotkać możemy w wielu kształtach, wielkościach oraz kolorach. Bogactwo odmian pozwala na stworzenie niezwykłych i oryginalnych kompozycji kwiatowych, które doskonale prezentować się będą w towarzystwie pozostałej roślinności.

Roślina posiada rozgałęzioną łodygę (pokrytą miękkim włosiem) oraz liście o pierzastych brzegach przyjmujące jajowaty kształt. Ułożone w koszyczki kwiaty stanowią największą ozdobę chryzantemy, bowiem kwiatostan składa się z dwóch typów kwiatów – języczkowatych oraz rurkowatych.

Chryzantemy najlepiej czują się w miejscu słonecznym oraz żyznej, próchniczej i przepuszczalnej glebie. Lubią regularne i umiarkowane podlewanie. Wymagają nawożenia – co 2 tygodnie należy dostarczyć roślinie odpowiednie składniki pokarmowe. Warto wspomnieć, iż chryzantemy bardzo długo utrzymują się w wazonie jako kwiaty cięte – aż do 4 tygodni.  

Chryzantemy Wieliczka

– bogata oferta gatunków i odmian ożywi ogród jesienią, nadając mu atrakcyjnego wyglądu.

Byliny

Zobacz