-iglaki wykopywane z gleby
Tuje kopane z gruntu mają doskonałe warunki uprawowe, gdyż roślina posiada stały dostęp do wody oraz składników pokarmowych. Bezpośrednie umieszczenie w glebie wiąże się z dużą ilością miejsca – w odróżnieniu od doniczki. Nieograniczona niczym powierzchnia umożliwia prawidłowy rozrost korzeni oraz gałęzi. Wszystkie te czynniki wpływają na wzrost tui, która osiąga znacznie szerszy oraz zwarty kształt.
Tuje kopane należy wyciągnąć z gruntu w okolicach wiosny lub jesieni. Czas ten jest ściśle określony, bowiem ziemia powinna być wystarczająco wilgotna. Latem korzenie włośnikowe rośliny niszczą się za sprawą obsypywania ziemi.
Wykopana roślina powinna być w niedługim czasie ponownie umieszczona w glebie, dlatego też tuję najlepiej jest wykopać na zamówienie.
o intensywnie zielonych igłach doskonale prezentują się wśród innych roślin w ogrodzie. Sadzone są zazwyczaj na jego obrzeżach, tworząc zwarty żywopłot. Jako zimozielony iglak, tuja nie gubi swoich igieł – prezentuje się zatem doskonale przez cały rok.
Wykonanie: INNOVATIONSITE.PL
Projekt i realizacja: On-creative.pl